Haber

Meteoroloji Vatandaşları Ülkenin Batı Bölgelerinde Beklenen Şiddetli Yağışlara Karşı Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), İzmir, Aydın, Manisa ve yarın Balıkesir, Bursa ve Bilecik, Kütahya, Uşak, Muğla, Eskişehir ve Ankara’da beklenen şiddetli sağanak yağışlara karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

MGM’den bugün yapılan uyarıda, İzmir, Aydın, Manisa ve yarın Balıkesir’in kuzey ve batısı, Bursa, Bilecik, Kütahya, Uşak, Muğla, Eskişehir ve Ankara’da kuvvetli ve sağanak yağış beklendiği açıklandı. MGM’nin uyarısı şu şekilde:

“Son değerlendirmelere göre bu geceden sonra İzmir, Aydın, Manisa, yarın (13.12.2022 Salı) Balıkesir, Bursa ve zamanla Bilecik, Kütahya, Uşak, Muğla, Eskişehir ile Ankara’nın kuzey ve batısı kuvvetli. -50 kg/m2), İzmir, Aydın’ın kıyı kesimleri, Manisa ve Muğla çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak, kıyı kesimlerde zaman zaman gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Şiddetli yağışlarla birlikte Güney Ege kıyı kesimlerinde sel, sel, ulaşımda aksama, yıldırım, küçük dolu gibi aksiliklere ve yağış sırasında kuvvetli rüzgarlara karşı dikkatli olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu